Україна, Київ, 04128

вул. Берковецька,6-А, оф.108

+38 (044) 224-60-45(46)

+38 (067) 442-26-96

+38 (067) 441-23-77

Пластикові труби і фітинги для води, каналізації і газу.

Люки чавунні для каналізації

Люки каналізаційні застосовуються при прокладанні підземних комунікацій. Вони служать захистом від зовнішніх пошкоджень і використовуються для проведення ремонтних або оглядових робіт. Наявність таких люків на дорозі необхідно для обесПЕченія безпеки руху автотранспорту.

Люки каналізаційні чавунні призначені для безпечного доступу до підземних інженерних комунікацій і забезпечують безпеку пішоходів на вулицях і безпеку автомобільного руху.

Існують три різних різних типів чавунних люків і кожен з них має певні особливості і властивості і характеристиками, які необхідно враховувати при покупці. Люки класифікуються за типом витримується навантаженні: легкий, середній, важкий

Легкий чавунний люк використовую для оглядових колодязів різного призначення - газові та кабельні, теплові, каналізаційні та водопровідні, а також телефонні підземні мережі. Навантаження на них обмежена 2-ма тоннами, тому і область застосування у них досить обмежена, це можуть бути пішохідні зони, зелені насадження. Часто їх ще називають садовими люками, так як їх встановлюють в садах. Маса такого люка становить 42 кг. Останнім часом їм на зміну приходять більш дешеві пластикові люки.

Середній чавунний люк - володіє більш міцними характеристиками і здатний витримувати навантаження до 12,5 т. Люки такого плану доцільно встановлювати на місці тротуарів, автостоянках і на узбіччях доріг. Маса такого люка становить 66 кг.

Важкий чавунний люк може витримувати підвищені навантаження до 25 тонн. Його можна застосовувати в умовах підвищеної прохідності та активного руху. Іншими словами це можуть бути автомобільні траси, де необхідна підвищена міцність виробу. Природно такий тип люка один з найважчих і його маса становить 90 тонн. Основне місце їх установки це міські дороги та міжміські.

Маркування:

Часто на кришці чавунного люка можна побачити якусь маркування - це умовне позначення призначення даного люка. Маркування «В» означає використання для водопровідних колодязів, «Г» - газові мережі, «К» - каналізація, але останнім часом від цих маркувань стали відходити і використовують тільки тип навантаження на люку.

Переваги і недоліки:
В даний час використовують люки також полімерні, полимерпесчанні, але незважаючи на появу всіх цих люків із чавуну люки все одно залишаються затребуваними. Це перш за все обумовлено одним з найважливіших достоїнств чавунного люка - це підвищена міцність і здатність тримати великі навантаження. Чавунні люки надійні.

Основна їхня перевага над полімерними це їх стійкість, вони не грають, і не вібрують після кожного автомобіля, що згодом неодмінно призведе до заміни люка через років 5. За зносостійкості і довговічності вони дадуть фору будь-якому пластиковому люка. Чавунні люки володіють стійкістю до змін температур, тому взимку і влітку не варто турбуватися про їх деформації.

Мабуть єдиним недостатком.чугунного люка є його вага, але це все-таки чавун. Це призводить до підвищених витрат на транспортування і установку чавунних люків - одна людина не завжди впорається з таким люком.